slider-srebrny

O firmie

Odlewnia aluminium

Firma AGLOMER powstała w 1987 roku i od lat specjalizuje się w imporcie surowców. Współpracujemy ze sprawdzonymi, rzetelnymi producentami z całej Europy. Importowane surowce posiadają atesty i certyfikaty potwierdzające jakość. Huty natomiast działają zgodnie z wdrożonymi systemami zarządzania jakością ISO 9001:2008.
Nasze stopy dostarczamy do najbardziej wymagających i renomowanych producentów odlewów z aluminium w Polsce. Są one wykorzystywane w branży motoryzacyjnej, lotniczej, hutniczej i innych gałęziach przemysłu.

Aluminium – jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska metali, zarówno pod względem produkcji jak i użytkowania. Łatwo poddaje się powtórnemu przerobowi, dzięki czemu jego przemysłowe zastosowanie pozwala na globalne polepszenie sytuacji ekologicznej i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Ze względu na różnorodne technologie odlewania, aluminium pozwala na tworzenie energooszczędnego transportu i przyjaznych dla środowiska budynków. Jego produkcja jest jedną z najbezpieczniejszych w branży metalurgicznej.

Aluminium w 100% poddawane jest odzyskowi wtórnemu nie tracąc swoich unikatowych właściwości. Można go poddawać recyklingowi niemal w nieskończoność – około 75% aluminium, wyprodukowanego wciągu całego okres istnienia branży, jest nadal w użyciu.

Z roku na rok notuje się wzrost zapotrzebowania na aluminium. Jest to  spowodowane jego właściwościami, a mianowicie jego lekkością, elastycznością, wysokim przewodnictwem cieplnym i elektrycznym.

Jest ono wykorzystywane między innymi w budowie ekologicznych obiektów infrastruktury, których funkcjonowanie przynosi minimalne szkody dla środowiska.

Aluminium ma też szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, dzięki lekkości aluminium, można znacznie zmniejszyć wagę środków transportu, tym samym zmniejszając spalanie i emisję gazów.

Certyfikaty jakości

Importowane surowce posiadają atesty i certyfikaty potwierdzające jakość, huty, zaś działają zgodnie z wdrożonymi systemami zarządzania jakością ISO. 9001:2008.